Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 214

Jannisz Ritszosz: Kis szvit piros dúrban. Fordította és az utószót írta: Képes Géza. Henri Matisse metszetnyomású rajzaival. Megjelent 800 példányban selyemkötésben, metszetmélynyomású illusztrációkkal, 1-750-ig kézzel számozva. Ez a könyv a 108. sz. példány. Bp.,1984, Helikon. Kiadói selyemkötésben, kissé kopott borítóval.
16638.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
Malonyay Dezső: Szinyei Merse Pál. Művészeti Könyvtár. Bp., 1910, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Könyvkereskedése. Korabeli egészvászon kötésben
16639.

Rufpreis:
4 000 HUF
Dr. berei Soó Rezső: A mai debreceni grafika. Debrecen, 1935., Városi Nyomda, 24 p. +6 (3 levélen) t. Különlenyomat a Debreceni Szemle 1935. évfolyamából. 12 egészoldalas és 3 szövegközti grafikával illusztrált. Köztük Vadász Endre, G. Szabó Kálmán és Menyhárt József eredeti fametszetei. Kiadói papírkötés, hiányzó táblákkal: G. Szabó Kálmán és Menyhárt József fametszetű ex librisei hiányoznak. Számozott (0096./200) példány, géppel számozott példány.
16640.

Rufpreis:
4 000 HUF
Voit Pál: Régi magyar otthonok. Bp., 1943, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
16641.

Rufpreis:
4 000 HUF
Komjáthy Kálmán: Haranghy Jenő festőművész tanár munkásságának ismertetése. Dedikált! Bp., 1984. Kiadói papírkötésben
16642.

Rufpreis:
3 000 HUF
Pallai Sándor: Ötvösség, nemesfémipar, divatékszer készítés. Ipari szakkönyvtár. Bp., 1976, Műszaki Könyvkiadó, 400 p. Harmadik kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, sérült borítóval és gerinccel, részben szétvált fűzéssel, a lapok egy része kijár.
16643.

Rufpreis:
4 000 HUF
16644.

Rufpreis:
5 000 HUF
Müller Árpád festőművész. Bp., 1998. DEDIKÁLT! 0103/4000. számozott példány. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16645.

Rufpreis:
4 000 HUF
Cs. Plank Ibolya-Kolta Magdolna-Vannai Nándor: Divald Károly fényképész és vegyész üvegműcsarnoknából Eperjesen. A Divaldok és a Magas Tátra első képei. A magyar fotográfia történetéből. 2. Bp.,1993., Magyar Fotográfiai Múzeum-VIPress Kft. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 számozott példányban, 601. sorszámozott példány
16646.

Rufpreis:
4 000 HUF
Egy fényképező szerzetes Palatin Gergely. Szerk.: Kolta Magdolna. A magyar fotográfia történetéből. 4. Bp.,1993., Magyar Fotográfiai Múzeum-Pelikán Kiadó,167 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, a gerincen kis kopásnyomokkal.
16647.

Rufpreis:
1 400 HUF
Lechner Jenő: Építési enciklopédia. IV. rész. Épületek felszerelése. Bp., 1903, Stampfel-féle Könyvkiadóhivatal. Papírkötésben.
16648.

Rufpreis:
1 200 HUF
Palladio, Andrea: Négy könyv az építészetről. Bp., 1988. Képzőművészeti kiadó, Kiadói. kissé kopott papírkötésben
16649.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF