Bücher: Jura

Zahl der Lose: 32

15623.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
193. Fh. Szám. Törvényjavaslat. Magyarország magánjogi törvénykönyve. Vác,én.(cca 1928.),Váci Kir. Országos Fegyintézet Könyvnyomdája, 577 p. Kopott egészvászon-kötésben, ceruzás bejelölésekkel, jegyzetekkel, ex libris-szel, névbejegyzéssel (Tóth Lajos 1948), hiányzó címlappal.
15624.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Kolligátum 2 jogi műből, az első munka címlapjának hátán: Szigeti csendőr Budapest.   1878. évi V. törvényczikk: a magyar büntető-törvénykönyv a bűntettekről és vétségekről. Az Orsz. Törvénytár hű lenyomása. Bp., 1878., Lampel R., (Vodianer F.-ny.), 190+XVI p.;   A kihágásokról szóló magyar büntető törvénykönyv. (1879. évi XL. t. cz.) Az ide vágó egyéb törvényekből, későbbi rendeletekből, belügyminiszter határozotokból vett magyarázó jegyzetekkel. Szeged, 1884., Endrényi Lajos, 82 p.  [Egybekötve.] Átkötött modern félbőr-kötés, javított kötéssel, jegyzetekkel, aláhúzásokkal, az első mű címlapja szakadt.
15625.

Rufpreis:
8 000 HUF
Buza László: Diktatura és kisebbségvédelem. Acta Litterarum Ac Scientiarum Reg. Universitatus Hung. Francisco-Iosephinae. Sectio Juridico-Politica Tom. X. Fasc. 2. Különlenyomat. Szeged, 1936., M. Kir. Fernec József-Tudományegyetem Barátainak Egyesülete, 11-23 p. Papírkötés, szakadozott, sérült borítóval, javított kötéssel, néhány lapon ceruzás aláhúzásokkal.   A szerző, Buza László (1885-1969) jogász, egyetemi tanár által DEDIKÁLT példány.
15626.

Rufpreis:
6 000 HUF
Dr. Marton Géza: Bonus paterfamilias. Különlevonat a Kecskeméten működő egyetemes református jogakadémia százéves fennállása alkalmával kiadott almanach-ból. Kecsekemét,[1933],Első Kecskeméti Hírlapkiadó és Nyomda-Rt., 24 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borítója hiányzik, az elülső borító foltos, rajta jegyzetekkel, valamint Tiszteletpéldány bélyegzéssel.   A szerző, Marton Géza (1880-1957) római jogász, polgári jogász által DEDIKÁLT példány.
15627.

Dr. Marton Géza: Bonus paterfamilias. Különlevonat a Kecskeméten működő egyetemes református jogakadémia százéves fennállása alkalmával kiadott "almanach"-ból. Kecsekemét,[1933],Első Kecskeméti Hírlapkiadó és Nyomda-Rt., 24 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borítója hiányzik, az elülső borító foltos, rajta jegyzetekkel, valamint "Tiszteletpéldány" bélyegzéssel. A szerző, Marton Géza (1880-1957) római jogász, polgári jogász által DEDIKÁLT példány.

Rufpreis:
6 000 HUF
René Garraud: Traité Théorique et Pratique du Droit Pénal Francais. I-V. köt. Deuxiéme Édition. Paris, 1898-1901, Librairie De La Société du Recueil Général Des Lois et Des Arr?ts. Francia nyelven. Korabeli aranyozott félbőr-kötésben, kopott borítókkal és gerincekkel, hiányzó szennylapokkal, az V. kötet gerincén sérülésnyommal, de belül alapvetően jó állapotban.
15628.

Rufpreis:
6 000 HUF
20
A rögtönítélési jog gyakorkolhatására ujabban módosított és 1846-ik évi május 19-én kiadott legfelsőbb határozattal kegyelmesen jóváhagyott szabályok. Pest, 1862.- Károlyi 10p.
15629.

Rufpreis:
6 000 HUF
15630.

Rufpreis:
3 000 HUF
15631.

Rufpreis:
1 600 HUF
15632.

Rufpreis:
1 600 HUF
15633.

Rufpreis:
1 600 HUF
[Kelemen Imre (1745-1819)]: Emericus Kelemen: Institutiones juris privati Hungarici, quas nobilis juventutis Hungarae usibus conscripsit - -. n.Libri II. De rebus. Volumen I. Pestini, 1814., Typis Joannis Thom. Trattner, 3+524-1027+3 p. Borító nélküli példány, egy lap szakadt, sérült (817/818.), egy lap sarkán gyűrődésnyommal, kissé foltos lapokkal.
15634.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF