Tétel

Rufpreis:

8 000 HUF

Beschreibung:

1873-1925 Kolligátum Miskolc város éves jelentéseiből és különféle beszédekből, egybekötve: 1873 Jelentés Miskolcz város hatósága és tisztviselői 1872-ik évi működésének eredményéről. Egyszersmind visszatekintés az önkormányzat ujraszületésétől felmerült nevezetesebb mozzanatokra. Ezekből kifolyólag indítvány Miskolcz köztörvényhatósággá leendő átalakulása tárgyában. Szerk. és előadta: Lossonczi Farkas Károly a város polgármestere. Miskolcz, 1873., Rácz Ádám-ny., 34+1 p. Megjelent 500 példányban.; 1880-1891 Miskolcz város polgármesterének és tiszti orvosainak jelentése az 1879./1883./1884./1886./1887./1888./1890. közigazgatási évről. Miskolcz, 1880-1891, Forster Rezső-ny., 36; 27; 27; 30; 30; 31; 36 p.; 1887 Kossuth Lajos arczképének leleplezése alkalmából, Miskolcz város képviselő testűletének 1887. év junius hó 2-án tartott közgyülésben Soltész Nagy Kálmán polgármester által elmondott beszéd. Miskolc, 1887, Falkenstein Adolf-ny., 4 p. [1887-1888. évi jelentések között.] 1912 Méltóságos Tekintetes ur! Tekintetes Törvényhatósági bizottság! Miskolc, én., Klein és Ludvig-ny., 30+2 p.; 1912 Kun József: Emlékbeszéd Horváth Lajos arcképének ünnepélyes leleplezése alkalmával, Miskolcz thjf. város 1912. évi október hó 29.-én tartott közgyűlésen, elmondotta. Miskolcz,1912., Szelényi és Társa-ny., 24 p.; 1925 Miskolc thjf. város közönsége által Jókai Mór születése századik évfordulójának megünneplésére alkalmából 1925. évi február hó 17-én megtartott jubileumi díszközgyűlésen elmondott ünnepi beszédek. I. Runyai dr. Sóldos Béla, Miskolc thjf. város főispánjának elnöki megnyitó beszéde. II. DR. Putnoki Béla, Miskolc thjf. város tb. tiszti főügyészének ünnepi beszéde. Miskolc, 1925, Klein, Ludvig és Szelény Rt-ny., 12 p. Későbbi átkötött kopott félvászon-kötés, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : nagy_andras