15000.
408. Gelaufene Fernauktion
Bücher: Reise und Ortgeschichte
100 000 HUF
Budapest székesfőváros központi városháza. Képek a volt ,,Károly Laktanya" átalakításáról. (1900-1902.) [szövegét írta: H. A.]. [Bp., 1902, Bp. Székesfőv. Közp. Városháza (közread.)] A kiadvány két részből áll. Egy nyomtatványból (füzetből): 18p. + 1tábla (kétlapos alaprajz). Valamint egy egészvászon kötésű albumból, 27 táblával, mindegyik tábla egy kartonlapra ragasztott, eredeti, egész oldalas fényképpel az építkezésről és a kész új városházáról. Fényképek mérete: 13,5x9 és 17x12 cm között. Az utolsó három kivételével korabeli nyomtatott, beragasztott feliratokkal. A füzet harmadik oldalán: ,,Bogdány Ferenc" urnak tisztelettel ajánlják a közreműködött építőiparosok. (A név kézírással, a szöveg nyomtatva. A füzet szerint az átalakításnál közreműködött vállalkozások egyike volt s Bogdány és Társa). ,,A fényképfelvételek nagy részét Gerey Ernő építész, a fővállalat műszaki irodájának vezetője, a munkálatok folyama alatt készítette." Az elérhető bibliográfiák példányai csak 24 táblát tartalmaznak, tételünkben 27 tábla található! Kiadói, fényképpel illusztrált, vászonkötésben, a táblák szélén aranyozással. A hátsó kötéstáblán kisebb nedvesedés nyomával. A kötetbe helyezett szövegrész (füzet) tűzve. Rendkívül ritka, kis, de ismeretlen példányszámban készült emlékalbumok egyike, hely- és építésztörténeti különlegesség!