Elekes Lajos: A középkori magyar állam története megalapításától mohácsi bukásáig. Bp., 1964, Kossuth. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3000 példányban. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus saját kezűleg írt jegyzetei.