Széchenyi eszmevilága. I-II. kötet. Kultura és tudomány. Bp., 1912/1914, Franklin-Társulat. 175+143 p. Kiadói egészvászon/félvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.