A Népfajok Magyarországon czímű dolgozat térkép-mellékletei. Tervezte Balogh Pál, rajzolta: Br. Proff Kocsárd Sándor. Hiányos, a 2 táblázat és a XV. sz. térkép nélkül. Részben félvászon borítású, kissé sérült karton tokban. Térképek helyenként apró foxing foltos.