Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 424

May Károly: Winnetou I-III. köt. Ford.: Kosáryné Réz Lola. Fáy Dezső rajzaival. Bp., 1943, Athenaeum, 612+1 p+ 6 t.; 570 p.+ 6t.; 636+1 p.+6 t. Második teljes. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a II. kötet gerincén sérüléssel, néhány lapon kis lapszéli sérüléssel, egy-két kisebb szakadással.
18309.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Márai Sándor 5 műve: A gyertyák csonkig égnek.; Egy polgár vallomásai. I-II. köt. Harmadik kiadás.; Eszter hagyatéka.; A szegények iskolája.; Vasárnapi krónikák. Bp., 1943-1946-én., Révai-Délvidéki Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete. Kiadói egészvászon-, és kiadói félvászon-kötések, közte egy papír védőborítós példánnyal (szakadozott), változó állapotban, közte kopott, sérült is.
18310.

Rufpreis:
2 000 HUF
Szent szimbólumok. Népek, vallások, misztériumok. Szerk.: Adkinson, Robert. Bp., 2009, Corvina. 792 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, az utolsó lapon és a szennylapon hajtásnyommal, egyébként jó állapotban.
18311.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
Kriza János: Vadrózsák. Székely népköltési gyűjtemény. I-II. köt. Szerk.: - -. Magyar Népköltési Gyűjtemény. Uj folyam. XI-XII. Bp., 1911, Athenaeum, XXXIX+478; 468 p. Második kiadás. Átkötött egészvászon-kötések, kopott borítóval, az I. kötet gerince sérült, a kötése javított.
18312.

Rufpreis:
2 400 HUF
Koronázási album.  Ábrányi Emil, Ambrus Zoltán, Gróf Andrássy Gyula, Gróf Apponyi Albert, Beöthy Zsolt, Berzeviczy Albert, Heltai Jenő, Herczeg Ferenc, Kabos Ede, Gróf Khun-Héderváry Károly, Kiss József, Krúdy Gyula, Molnár Ferenc, Móricz Zsigmond, Rákosi Viktor, Szomaházy István, Báró Wlassics Gyula eredeti közleményeivel.   Bató József, Bér Dezső, Csont Ferenc, Dudits Andor, Endrey Sándor, Gedő Lipót, Herman Lipót, Honti Nándor, Komáromi-Kacz Emőke, Pólya Tibor, Pór Bertalan, Rippl-Rónai József, Rudnay Gyula, Végh Gusztáv, Vészi Margit, Zádor István eredeti rajzaival és festményeivel. A borító Végh Gusztáv (1889-1973) grafikus munkája. Bp., 1917, Érdekes Újság. Gazdag szövegközti és egész oldalas képanyaggal. Kiadói illusztrált félvászon kötésben, a borító kopott, a gerince sérült, a könyvtest egyben, de elvált a borítótól.
18313.

Rufpreis:
1 000 HUF
35
Mikszáth Kálmán: Jókai Mór élete és kora I-II. köt. Bp., 1907, Révai. Korabeli átkötött aranyozott, álbordás gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, a borítón és a gerincen egészen kis kopásnyomokkal, névbejegyzéssel.
18314.

Rufpreis:
2 000 HUF
Sík Sándor: A boldog ember inge. Mese hét részben. Bp.,(1930), Szent István Társulat,(Stephaneum-ny.), 2+284 p. Első kiadás. A lapszámozáson belül a gödöllői művésztelep egyik alapítójának, Nagy Sándornak, a magyar szecesszió jeles képviselőjének 23 egészoldalas és 18 szövegközti illusztrációjával. Átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötés, kézzel festett, virágmintás lapélekkel, jó állapotban.
18315.

Rufpreis:
1 600 HUF
13
Homéros: Ulisszes azaz Homérosz Odisszeája magyarul. Ford.: Mészöly Gedeon. Kodály Zoltán előszavával. Csillag Vera könyvdíszeivel. Bp., 1959, Terra. Kiadói egészbőr-kötés, kiadói szakadozott átlátszó műanyag védőfóliában, foltos borítóval.  Számozott (132./200) példány.
18316.

Rufpreis:
2 000 HUF
1911 Budapesti Újságírók Egyesülete és Almanachja. Bp., 1911, Világosság-ny., 479+1 p. +4 (fekete-fehér képtáblák) t. Szövegközti fekete-fehér képanyaggal. Korabeli reklámokkal. Színes szecessziós, előzéklapokkal. A címlapon és az előzéklapon Kozma Lajos szecessziós rajzával. A kötés terve Kozma Lajos munkája. Benne az Budapesti Ujságírók Egyesületének tisztikarával és választmányával. Kiadói szecessziós, festett egészvászon-kötés, Klein Ferenc és Társa-kötés, foltos, kissé kopott borítóval, ex libris-szel: Ex libris Bakonyi Tekla, klisé, papír, jelzett a nyomaton, kissé foltos, 12x8,5 cm
18317.

1911 Budapesti Újságírók Egyesülete és Almanachja. Bp., 1911, Világosság-ny., 479+1 p. +4 (fekete-fehér képtáblák) t. Szövegközti fekete-fehér képanyaggal. Korabeli reklámokkal. Színes szecessziós, előzéklapokkal. A címlapon és az előzéklapon Kozma Lajos szecessziós rajzával. A kötés terve Kozma Lajos munkája. Benne az Budapesti Ujságírók Egyesületének tisztikarával és választmányával. Kiadói szecessziós, festett egészvászon-kötés, Klein Ferenc és Társa-kötés, foltos, kissé kopott borítóval, ex libris-szel: " Ex libris Bakonyi Tekla", klisé, papír, jelzett a nyomaton, kissé foltos, 12x8,5 cm

Rufpreis:
3 000 HUF
Czuczor Gergely: Czuczor költeményei I-III. köt. [Egybekötve.] Pest, 1858, Heckenast Gusztáv, 1 t. +XXVIII+226;X+2+244;VIII+4+227 p. Első kiadás. Félbőr-kötésben, márványozott lapélekkel, sérült borítóval, a könyvtest egyben van, de a borító elvált, belül jó állapotban, volt könyvtári példány.
18318.

Rufpreis:
2 000 HUF
9
Toma István: Élet és irodalom. Az Élet könyvei. Bp, é.n., Az Élet kiadása. Kopott és kissé foltos egészvászon kötésben, meglazult kötéssel.
18319.

Rufpreis:
800 HUF
Koestler, Arthur: A láthatatlan írás + Nyílvessző a végtelenbe. Bp., 1997, 1998, Osiris. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
18320.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF