cca 1900 Ezüst (Ag) autenikus lázsiás népi ékszer, dekoratív többsoros lánc, XIX. sz. végi osztrák ezüst érmékkel, gyöngyökkel díszítve. Jelzés nélkül, kisebb kopásnyomokkal, bruttó: 110 g