A magyarországi művészet története 4 kötete: Magyar művészet 1890-1919 I-II. kötet. Szerk.: Németh Lajos. + Magyar művészet 1919-1945 I-II. kötet. Szerk.: Kontha Sándor. Bp., 1981/1985, Akadémiai Kiadó. 687 + 597 + 662 + 573 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott papír védőborítóban.