Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 189

Dessewffy Arisztid: Velencze, Bp., 1896, Kosmos Műintézet, VII+1+195+1 p. Szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált gészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé foltos, kissé kopott borítóval, magánkönyvtári bélyegzésekkel, ex libris-szel. Juristowksy Miklós ezredes hadbíró névbejegyzésével.
15012.

Dessewffy Arisztid: Velencze, Bp., 1896, Kosmos Műintézet, VII+1+195+1 p. Szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált gészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé foltos, kissé kopott borítóval, magánkönyvtári bélyegzésekkel, ex libris-szel. 'Juristowksy Miklós' ezredes hadbíró névbejegyzésével.

Rufpreis:
900 HUF
2,43
2,65
13
Móricz Miklós: Az erdélyi föld sorsa. Az 1921. évi román földreform. (Erdélyi Férfiak Egyesülete. Jancsó Benedek Társaságának Könyvei II.) Bp., 1932, Erdélyi Férfiak Egyesülete,(Kir. M. Egyetemi Nyomda-ny.),216 p.+ 2 t. (térképmellékletek.) Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos kötéstáblákkal és néhány foltos lappal, névbélyegzővel a címlapon.
15013.

Rufpreis:
1 000 HUF
Cholnoky Jenő (1870-1950): Erdélyi képek. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1941], Franklin, 164+2 p.+14 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói aranyozott félvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
15014.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
Baktay Ervin (1890-1963): Királyfiak földjén. (Rádzsputána és Gudzsarát.) A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 208+2 p. + 18 (fekete-fehér képtáblák) t. +1 (térkép) t. Kiadói aranyozott félvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
15015.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,27
11,18
[Tucci, Giuseppe (1894-1984)] Tucci, G[iuseppe]-Ghersi, E[manuele] Kincses Tibet. Az 1933. évi Tucci-féle nyugat-tibeti tudományos kutatóút krónikája. Ford: Révay József. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Franklin, 181+3 p. + 28 (kétoldalas fekete-fehér fotók) t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
15016.

Rufpreis:
4 000 HUF
Stein Aurél (1862-1943): Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Lóczy Lajos előszavával. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1908], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 (címkép) t.+XXIV+310 p.+9 (fekete-fehér képtáblák) t. +1 (Belső-Ázsia térképe, rajzolta: Reithofer Károly, 1:4,000.000, 50x62 cm.) t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, a térképen kis szakadással, egy képtábla hiányzik, a címkép a kötésnél javított.
15017.

Rufpreis:
4 000 HUF
Sven Hedin: Pekingtől Moszkváig. Fordította: Dr. Balassa József. Budapest, Franklin-Társulat. Kiadói illusztrált egészvászon kötésben, kissé sérült gerinccel, címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
15018.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,65
9,41
15019.

Rufpreis:
1 000 HUF
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek. Man and mistery in Asia. Ford.: Sajó Aladár. Bp.,[1926], Franklin, 267 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, az utolsó lap és a szennylap részben laza, részben elvált a kötéstől, a térkép hiányzik.
15020.

Rufpreis:
1 000 HUF
Waddell L. Austine: A rejtelmes Lhassza és az 1903-1904. évi angol katonai expedíció története. Átdolgozta Dr. Schwalm Amadé. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., 1910, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), fekete-fehér képekkel, színes, kihajtható térképpel. Kiadói aranyozott, egészvászon sorozatkötésben, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval.
15021.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,95
6,47
15022.

Rufpreis:
3 000 HUF
Keöpe Viktor (1883-1970): A szigetek gyöngye. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937],Franklin, 189+3 p.+ 24 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Oldala számozáson belül, két lapon, 3 térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, kihajtható térkép-melléklet nélkül.
15023.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF