Emlékkönyv Szent István király halálának kilencszázadik évfordulóján. A Magyar Tudományos Akadémia felkérésére szerkesztette Serédi Jusztinián bíboros hercegprímás. I. kötet. Bp., 1938, MTA. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal.