Friedrich Perzynski: Hokusai. Mit 97 Abbildungen und 6 farbigen Einschaltbildern. Bielefeld und Leipzig, 1908, Velhagen & Klasing. Német nyelven. Színes és fekete-fehér reprodukciókkall gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott vászon kötés, kissé kopott és foltos borítóval.