[Karl May] May Károly: A Csendes óczeánon. Utazási élmények. Ford.: Szekrényi Lajos. Bp., 1898, Stephaneum, 2+677+3 p. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti elülső borító kopott illusztrációját az átkötéskor felhasználták.