Major Máté: Építészettörténet III. Tőkés és szocializmust építő társadalmak építészete. Bp, 1960, Műszaki Könyvkiadó. Dörflinger Endre rajzaival és fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Egészvászon kötésben, sérült gerinccel. Megjelent 3900 példányban.