Bücher: Religion

Zahl der Lose: 25

Joanne Cabassutio: Notitia Conciliorum Sanctae Ecclesiae. In qua elucidantur exactissime tum Sacri Canones, tum veteres, novique Ecclesia Ritus, tum praecipuae Partes Ecclesiastica Historiae. I-II. köt. Agriae-Tyrnaviae, 1758-1750, Typis Franc. Ant. Royer-Typis Academicis Societ. Jesu, 19 sztl. lev.+330 p.; 3 sztl. lev. +334 p.+24 sztl. lev. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű, bordázott egészbőr-kötés, kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal, hiányzó elülső szennylappal, az utolsó lapon 2 viaszpecséttel, 3 bélyegzéssel.
17766.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Stánkovátsi Leopold: Ünnep-napokra-való predikátziók. Mellyeket Pozsonyi Királyi városában hirdetett P. - -, a nevezett K. várasnak ordinárius Magyar Concionatora, Seraficus Sz. Ferentz szorossabb rendén lévő Bóldog Aszszony Provintziájanak Szerzetes Fia. Első rész. Győr, 1788, Miller Ferentz, 410+6 p. Korabeli kopott félbőr-kötésben, a gerincen kis sérüléssel, a gerincen kopott címfeliratú címkével, és magánkönyvtári címkével, possessori névbejegyzéssel.   Stankovátsi Lipót (1742-1789) ferences szerzetes, hitszónok. Filozófiát tanított, majd haláláig hitszónok volt Pozsonyban, Győrött és Komáromban. A prédikációit saját költségén jelentette meg.
17767.

Stánkovátsi Leopold: Ünnep-napokra-való predikátziók. Mellyeket Pozsonyi Királyi városában hirdetett P. - -, a' nevezett K. várasnak ordinárius Magyar Concionatora, Seraficus Sz. Ferentz' szorossabb rendén lévő Bóldog Aszszony Provintziájanak Szerzetes Fia. Első rész. Győr, 1788, Miller Ferentz, 410+6 p. Korabeli kopott félbőr-kötésben, a gerincen kis sérüléssel, a gerincen kopott címfeliratú címkével, és magánkönyvtári címkével, possessori névbejegyzéssel. Stankovátsi Lipót (1742-1789) ferences szerzetes, hitszónok. Filozófiát tanított, majd haláláig hitszónok volt Pozsonyban, Győrött és Komáromban. A prédikációit saját költségén jelentette meg.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Havas Károly: Az inkvizíció története. Bp., 1927, Rozsnyai Károly, 504 p. Egészoldalas fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval.
17768.

Rufpreis:
4 000 HUF
Korán, arab nyelven. Nagyon díszes, egyedi készítésű gyöngyházberakásos kötéstáblájú félvászon-kötésben, minimális lepattanással, szép, különleges darab.
17769.

Rufpreis:
5 000 HUF
49
Dr. W. Y. Evans-Wentz: Tibeti yoga és titkos tanítások. Ford.: Dr. Hetényi Ernő. Kőrösi Csoma Sándor Buddhológiai Intézet. Bp., 1983, Buddhista Misszió, 179+1 p. Kiadói papírkötés.
17770.

Rufpreis:
5 000 HUF
Murányi János: Bibliai szemelvények könyve. Kiadja: a Magyarországi Református Egyetemes Konvent megbízásából az Országos Református Tanáregyesület. Debrecen, 1908., Hegedűs Sándor, 1 t.+VIII+524 p.+3 t+4 p. Kiadói egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, kissé laza kötéssel.
17771.

Rufpreis:
2 400 HUF
17772.

Rufpreis:
2 000 HUF
Jordánszky Elek: Magyar országban, s az ahoz tartozó részekben lévő Bóldogságos Szűz Mária kegyelem képeinek rövid leírása. Bp., 1988, Akadémiai Kiadó. Facsimile kiadás. Kiadói kartonált kötésben.
17773.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,19
10,00
17774.

Rufpreis:
900 HUF
2,43
2,65
Hauser Imre: Missziós kézikönyv. Pécs, 1934. Pécs Egyházmegyei Papok. Kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban
17775.

Rufpreis:
1 000 HUF
17776.

Rufpreis:
5 000 HUF
Hock János: Vigasztalások könyve. Elmélkedések és hangulatok. Bp., 1903., Athenaeum. Harmadik kiadás. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé laza fűzéssel.
17777.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF