Bücher: Märchen

Zahl der Lose: 29

Sebők Zsigmond: Dörmögő Dömötör hegyen, völgyön meg a nagy ládával. I. Dörmögő Dömötör a fogorvosnál. II. Dörmögő Dömötör utazása a Vaskapuhoz. III. Dörmögő Dömötör a Tátrában. Tull Ödön rajzaival. Bp., 1912, Franklin, 4+239 p. Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrált. A borító illusztrációja Faragó Géza munkája. Javított gerincű, kötésű illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, két kijáró lappal, hiányzó képtáblákkal.
17805.

Rufpreis:
3 000 HUF
Selma Lagerlöf: Csodálatos utazás. (Nils Holgersson.) Ford.: Kállay Miklós. Róna Emy rajzaival. Bp.,[1949], Athenaeum, 448+ p. + 2 t. (színes). Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, két színes egészoldalas táblával. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, laza kötéssel.
17806.

Rufpreis:
3 000 HUF
A(lan) A(lexander) Milne: Micimackó. Ford.: Karinthy Frigyes. Ernest H. Shepard képeivel. Bp.,én.,Athenaeum, 123 p. Kiadói kopott illusztrált félvászon-kötésben.
17807.

Rufpreis:
3 000 HUF
Tytler Ann Frater: Leila Angliában. Ford.: Tisza Etelka. Bp., 1891, Légrády, 1 t. + 180 p. + 2 t. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, névbejegyzésekkel, szecessziós ex libris-szel.
17808.

Rufpreis:
2 000 HUF
Fábián Gyula: A fehér sas vagy a legutolsó delewar hős története. Vidám diákregény. Biczó András rajzaival. Bp.,é.n., Dante. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
17809.

Rufpreis:
1 800 HUF
Az aranyláncon függő kastély. Bp., 1956. Ifjúsági. Kiadói, sérült félvászon kötésben.
17810.

Rufpreis:
2 000 HUF
Szürke Bagoly: Két kicsi hód. Ford.: Baktay Ervin. A szerző rajzaival. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Kiadói kartonált kötésben.
17811.

Rufpreis:
1 600 HUF
Mándy Iván: Csutak és a szürke ló. Csutak sorozat 2. része. Bp., 1959, Móra. Kiadói félvászon kötésben. + Mándy Iván: Csutak a mikrofon előtt. Csutak sorozat 3. része. Bp., 1961, Móra. Kiadói félvászon kötésben.
17812.

Rufpreis:
1 600 HUF
Lázár Ervin: Bab Berci kalandjai. Réber László. Bp.,1989,Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
17813.

Rufpreis:
1 600 HUF
Lázár Ervin: Szegény Dzsoni és Árnika. Réber László. Bp.,1981,Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
17814.

Rufpreis:
1 600 HUF
Clara Nast: Csöppike a pajkos kis leány. Fordította: Gáspárné Dávid Margit. Pályi Jenő eredeti rajzaival. Negyedik kiadás. H.n., é.n, Nova. Kiadói félvászon kötés.
17815.

Rufpreis:
1 200 HUF
Janikovszky Éva: Már megint. Réber László rajzaival. Bp., 1978, Móra. Kiadói karton papírkötésben.
17816.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF