Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 158

Irányi Dániel-Charles-Louis Chassin: A magyar forradalom politikai története. 1847-1849. I-II. köt. Ford.: Szoboszlai Margit. A szöveget gondozta, a bevezető tanulmányt és a jegyzeteket írta: Spira György. Bp., 1989., Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés.
15670.

Rufpreis:
1 400 HUF
Lévárdy, Ferenc: Il legendario ungherese degli Angio? conservato nelle Bibliotheca Vaticana, nel Morgan Library e nell Ermitage. Acta Historiae Artium. Tomus IX. Fasciculi 1-2. Separatum. Bp., 1963, MTA Művészettörténeti Közleményei, 75-138 p. Olasz nyelven. Kiadói papírkötésben, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel. A szerző, Levárdy Ferenc, (1916-1993) régész, művészettörténész által dedikált példány.
15671.

Lévárdy, Ferenc: Il legendario ungherese degli Angio? conservato nelle Bibliotheca Vaticana, nel Morgan Library e nell 'Ermitage. Acta Historiae Artium. Tomus IX. Fasciculi 1-2. Separatum. Bp., 1963, MTA Művészettörténeti Közleményei, 75-138 p. Olasz nyelven. Kiadói papírkötésben, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel. A szerző, Levárdy Ferenc, (1916-1993) régész, művészettörténész által dedikált példány.

Rufpreis:
1 400 HUF
Vegyes Moháccsal kapcsolatos könyvtétel, 4 db:   Szakály Ferenc: A mohácsi csata. Sorsdöntő történelmi napok 2. Bp., 1975, Akadémiai Kiadó-Magyar Történelmi Társulat. Kiadói papírkötés.;   Perjés Géza: Mohács. Bp.,1979,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;  Kosáry Domokos: Magyar külpolitika Mohács előtt. Gyorsuló idő. Bp.,1978,Magvető. Kiadói papírkötés.;  A mohácsi történelmi emlékhely. Szerk.: Tiszay László. Vál.: Harsányi László. Pécs, 1978, Mecsek Tourist-Baranya m. Idegenforgalmi Hivatal. Kiadói papírkötés.
15672.

Rufpreis:
1 200 HUF
Szalárdy János: Siralmas magyar krónikája. Bp., 1980, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15673.

Rufpreis:
1 000 HUF
Lotharingiai Károly hadinaplója Buda visszafoglalásáról. 1686. Szerk.: Kun József. A szöveget sajtó alá rendezte, fordította, a szójegyzéket és a mutatókat készítette: Mollay Károly. Bp., 1986, Zrínyi. Kiadói műbőr kötés, papír védőborítóban, jó állapotban.
15674.

Rufpreis:
1 200 HUF
Györffy György: István király és műve. Bp.,1977, Gondolat. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15675.

Rufpreis:
1 000 HUF
Zolnay László: Kincses Magyarország. Középkori művelődésünk történetéből. Bp., 1978, Magvető. Második, javított kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, szép állapotban.
15676.

Rufpreis:
1 200 HUF
Zolnay László: Az elátkozott Buda - Buda aranykora. Bp., 1982, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, szép állapotban.+ 3 db Zolnay László cikkel (Mátyás király és Bécs, A budavári Babits bástyasétány sorsa, Decembertől februárig.) + Zolnay László levelének másolatával az Állam Védelmi Osztály részére, melyben a fasiszta köztári szobrok, jelképek megsemmisítését javasolja, a levélben említett jegyzék nélkül.
15677.

Rufpreis:
1 200 HUF
Erdély története napjainkig I-III. kötet. Szerk.: Köpeczi Béla. Bp., 1986, Akadémiai Kiadó. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papírborítóban, . Szép állapotban. + Tanulmányok Erdély történetéből. Szakmai konferencia Debrecenben 1987. október 9-10. Szerk.: Rácz István. Debrecen, 1988, Csokonai Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben, szép állapotban. Néhány bennük levő cikkel.
15678.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Edelsheim Gyulai Ilona: Horthy István kormányzóhelyettes özvegye: Becsület és kötelesség. 1-2. köt. Bp., 2000-2007, Európa. Kiadói papírkötés, ajándékozási sorokkal.
15679.

Rufpreis:
1 800 HUF
Karátson Gábor: Ötvenhatos regény. Bp., 2016. Kortárs. Kiadói kartonált papírkötésben.
15680.

Rufpreis:
1 600 HUF
15681.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF