Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 158

Kardos Tibor: A magyarság antik hagyományai. Pantheon-Tanulmányai 5. Bp., 1942, Pantheon-Franklin. Kiadói egészvászon-kötés, Vitéz Nagybányai Horthy István Kollégium könyvtárának könyvtárának bélyegzőjével. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
15634.

Kardos Tibor: A magyarság antik hagyományai. Pantheon-Tanulmányai 5. Bp., 1942, Pantheon-Franklin. Kiadói egészvászon-kötés, 'Vitéz Nagybányai Horthy István Kollégium' könyvtárának könyvtárának bélyegzőjével. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.

Rufpreis:
2 000 HUF
Katona Jenő: Magyar hitleristák. Bp., 1936. Cserépfalvi. 99 p. Kiadói, kissé sérült papírkötésben.
15635.

Rufpreis:
3 000 HUF
Brigitte Hamann: Bécs és Hitler. Egy diktátor tanulóévei. Ford.: Kajtár Mária, Szántó Tamás. Memoria Mundi. Bp.,2000,Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15636.

Rufpreis:
1 800 HUF
Ballagi Mór: Mésa Moáb királyának diadal-oszlopa. (Egy táblával.) MTA Évkönyvei XIII. köt. VIII. darab. Pest, 1872, Eggenberger, 19 p. + 1 t. Kiadói papírkötésben, sérült, levált borítóval, szétvált kötéssel. Ritka!
15637.

Rufpreis:
1 000 HUF
15638.

Rufpreis:
1 400 HUF
Régészeti barangolások Magyarországon. Szerk.: Szombathy Viktor. Írták: Bakay Kornél, Dienes István és mások. Bp., 1978, Panoráma. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban,. A korábbi tulajdonos, és a könyv egyik írójának, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus jegyzeteivel.
15639.

Rufpreis:
2 000 HUF
Szabó István: Tanulmányok a magyar parasztság történetéből. Teleki Pál Tudományos Intézet, A Történettudományi Intézet kiadványai II. Bp., 1948., Teleki Pál Tudományos Intézet, 420+1 p. Kiadói papírkötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban, Dr. Dajbukát Gergely ex libris-szével és tulajdonosi névbejegyzésével.
15640.

Rufpreis:
1 600 HUF
15641.

Rufpreis:
1 000 HUF
Szita Szabolcs: A Gestapo Magyarországon. Bp., 2002, Korona Kiadó . Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15642.

Rufpreis:
1 400 HUF
Vikár Béla, Zboray Miklós, Bethlen Oszkár, Csuday Jenő, Földes Arthur: A politikai pártok története. Politikai Magyarország IV. kötet. Bp., 1914, Anonymus Történelmi Könyvkiadó Vállalat. Többek közt a magyar antiszemita párt történetével. Kiadói aranyozott, színezett egész vászonkötés, foltos borítóval, sérült gerinccel. Néhány nagyon kevés lapon kisebb folttal, egyik lap szélén apró, szöveget nem érintő hiánnyal.
15643.

Rufpreis:
3 000 HUF
13
Arrigo Solmi: Itália föltámadása. Budapest, é.n., Athenaeum. Kiadói kartonált papírkötés, sérült címlappal.
15644.

Rufpreis:
1 200 HUF
XII. Pius pápa és Roosevelt elnök levelezése. 1939-1945. Őszentsége XII. Pius pápa előszavával. Myron C. Taylor bevezetésével és magyarázó jegyzeteivel. Bp., 1946, Élet, 88 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadással.
15645.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF