12532.
386. Gelaufene Fernauktion
Historische Dokumenten, Handschriften
40 000 HUF
108,11 EUR, 117,65 USD
cca 1918-26 Dalman (Dallmann) József (1844 v. 45-?), bakonysárkányi nyugalmazott plébános kéziratos feljegyzései 198 számozott, sűrűn beírt oldalon, "Beteg vagy?" címmel, elsősorban gyógynövényekről és azok alkalmazásáról, betegségekről, hagyományos gyógymódokról stb. Félvászon kötés, sérült gerinccel.és kopott borítóval, helyenként lap széli foltokkal.