Veres Péter: Mit ér az ember, ha magyar. Levelek egy parasztfiúhoz. Bp., (1940), Magyar Élet. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadozott, kissé kopott illusztrált papír védőborítóban.