Charlotte M. Yonge: Elbeszélések a római világból. Hampelné Pulszky Polyxena fordítása. Bp, 1895, Lampel Róbert (Wodianer F. és fiai). Egészvászon kötésben, kopott borítóval, meglazult kötéssel és tulajdonosi névbejegyzéssel.