11463.
382. Gelaufene Fernauktion
Antik
2 800 HUF
Péntek János Ferkó (?-?): Népi iparművészeti cigaretta adagoló, faragott fa, virág és kalász motívumokkal díszített, alján két kölönböző pecséttel jelzett: "Kalotaszegii Háziipari Szövetkezet, Körösfő, Kolozs vármegye" és "Kalotaszegi Háziipar Péntek János Ferkó, kézimunka és fafaragó készítő, Körösfő (...)". Apró kopásnyomokkal, m: 9 cm, h. 16,5 cm. Hozzá tartozik: "Az ötéves tervre, a békére" feliratú retro gyufásdoboz