Heinrich Heine: Vallás és filozófia. (Luthertől Hegelig.) Ford. és bevezetéssel ellátta: Gáspár Endre. Bp., 1947., Phőnix, 157+3 p. Átkötött kissé kopott, kissé foltos félvászon-kötés.