Vegyes munkák francziából, németből fordítva. Toldalékul egy fűzfa-poeta keservei versekben. Kézirat a XIX. sz végéről, kb. 500 beírt oldal, Lakner Antal (?-?) feljegyzései. Sérült félvászon kötésben, márványozott lapélekkel.