Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga". Az Északi sarkitengeren 1899-1900. I-II. kötet. Fordította: Dr. Darvai Móric. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.) Fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, nagyon szép állapotban.