cca 1885-90 Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, újságíró és felesége, Hermann Leontin portréja. Strelisky budapesti műterméből, keményhátú fotó kartonon. Kopott, sarkainál kissé sérült 20,5x11 cm