Gyulai Pál: Petőfi Sándor és lyrai költészetünk. Petőfi könyvtár, V. füzet. Bp., 1908, Kunossy, Szilágyi és Társa. Aranyozott, színezett szecessziós kiadói egész vászonkötés. Kissé sérült gerinccel és borítóval.