Colligátum Juristowski Miklós ezredes-hadbíró életéről és munkásságáról:
Dr. Somos Lajos: Juristowski Miklós ezredes-hadbíró élete és irodalmi munkássága.;
Dr. Csermely Gyula: Egy különleges könyvtár. Eger-Bp.,1937-[1939], Szent János Nyomda-Klein S.-ny., 103+1;125 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel.