Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 188

Ober-Italien mit den Zugengswegen und Florenz. Praktischer Reiseführer. Griebens Reiseführer 78. Berlin, 1912., Albert Goldschmidt, 311+1+12 p. Német nyelven. Kihajtható térképekkel. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, Laczkó Jenő mérnök ex libris-szével,(klisé, papír, jelzett, 10x7 cm.)
15012.

Rufpreis:
1 800 HUF
1943. Az utca rendje. Budapest és környéke villám-útmutatóval. XI. évfolyam. Szerk.: Király Elemér. Bp.,1943,(MTI Rt.-ny.), 716 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben, kopott borítóval, kijáró elülső szennylappal, laza fűzéssel.
15013.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,95
6,47
Karl Baedekker: Österreich (ohne Ungarn, Dalmatien, und Bosnien.) Handbuch für Reisende. Leipzig, 1895., Karl Baedekker, 332 p. Kihajtható térképekkel illusztrált. A hátsó szennylapon és kötéstábla belsején az Osztrák-Magyar Monarchia vasúti térképével. Német nyelven. 24. kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott, kissé foltos borítóval, egy térkép kissé szakadt, Laczkó Jenő ex libris-szével.
15014.

Rufpreis:
3 000 HUF
L. V. Bertarelli: Mittelitalien. Florenz und Rom. Griebens Reiseführer 202. Berlin-Milano, 1927, Grieben-Albert Goldtschmidt-Touring Club Italiano, 601 p. Német nyelven. Kihajtható térképekkel. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, Laczkó Jenő mérnök ex libris-szével,(klisé, papír, jelzett, 10x7 cm.)
15015.

Rufpreis:
1 800 HUF
15016.

Rufpreis:
1 800 HUF
Varga Lajos: A Körös-Tisza-Maros szög földrajza. Alföldkutatás-Alföldszervezés. I. köt. Szentes, 1939., Szent Imre-ny., 48 p.+1 t. Kiadói papírkötés, tulajdonosi névbejegyzéssel (Szabó György.)
15017.

Rufpreis:
1 400 HUF
Soproni képeskönyv. Összeáll.: Dr. Heimler Károly. Magyar tájak, magyar városok. I. Bp., 1932, Somló Béla Könyvkiadó,(Hungária-ny.), 123 p. Német, olasz, francia és angol nyelvű függelékkel. Az oldalszámozáson belül, a 16-97. oldalak között fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, sérült gerinccel, kissé kopott borítóval.   Számozott, 27. sz., névreszóló (Dr. Schulz Elek) példány.
15018.

Rufpreis:
3 000 HUF
Györffy István: Alföldi népélet. Válogatott néprajzi tanulmányok. Vál., szerk., a bevezetést és a jegyzeteket írta: Selmeczi Kovács Attila. A magyar néprajz klasszikusai. Vén Zoltán illusztrációval. Bp., 1983., Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15019.

Rufpreis:
1 400 HUF
Diószegi Vilmos: Sámánok nyomában Szibéria földjén. Egy néprajzi kutatóút története. Bp., 1960., Magvető. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 2820 példányban.
15020.

Rufpreis:
1 000 HUF
Kodolányi János: Suomi. A csend országa. Útirajz. Bp., 1937, Cserépfalvi. Fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Első kiadás. Kiadói kissé kopott egészvászon kötés, Dr. Dajbukát Gergely ex libris-szével.
15021.

Rufpreis:
1 000 HUF
Budapesti kalauz. Összeáll.: Festetics Pál. IV. Világjamboree Budapesti Csoportja. Bp., 1933.,Pátria, 124 p. Kiadói kopott, szakadt papírkötésben.
15022.

Budapesti kalauz. Összeáll.: Festetics Pál. IV. Világjamboree Budapesti Csoportja. Bp., 1933.,"Pátria", 124 p. Kiadói kopott, szakadt papírkötésben.

Rufpreis:
1 200 HUF
Romics Imre: 90 éves a Sennekweis Egyetem Urológiai klinikája Bp., 2010. Semmelweis kiadó. Kétnyelvű angol magyar. Kiadói kartonált papírkötésben
15023.

Rufpreis:
1 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF