Lázár Gyula: Az orosz birodalom történelme. 1-3. kötet. Temesvár, 1890, Csanád-Egyházmegyei Könyvsajtó nyom. Kopottas aranyozott gerincű félbőr kötés, 2. kötetben néhány foltos lappal, 3. kötetben tulajdonosi névbejegyzéssel és néhány kék ceruzás bejegyzés. 4. kötet hiányzik.