Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 183

Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 100 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und der Abhandlung über die Schönheit dieser Kunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1798, (Georg) Voss, 1t.+8+18+92 p.+ XCIX t. (91 t., közte 7 db kétoldalas (4-5., 30-31.,40-41.,53-54.,65-66.,78-79-80., 83-84.))+ Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 115 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und einer Abhandlung über das Schöne in der Baukunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1800, (Georg) Voss, +12 p.+C-CXIII t. ( 12 t., közte 2 db kétoldalas (100/101.,107/108.)) Német nyelven. Egész és kétoldalas rézmetszetű táblákkal. Első kiadás. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal, ajándékozási sorokkal, egy tábla sarkán hiánnyal. /  Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 100 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und der Abhandlung über die Schönheit dieser Kunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1798, (Georg) Voss, 1t.+8+18+92 p.+ XCIX t. (91 t., with 7 piecies of two pages tables (4-5., 30-31.,40-41.,53-54.,65-66.,78-79-80., 83-84.))+Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 115 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und einer Abhandlung über das Schöne in der Baukunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1800, (Georg) Voss, +12 p.+C-CXIII t. (12 t., with 2 piecies of two pages tables (100/101.,107/108.)) In German language, with copper engraving tables. First edition. Half-leather-binding, with worn cover and spine, with little bit spotty pages, with gift writing, with little lack of one tables corner.
16633.

Rufpreis:
200 000 HUF
540,54
588,24
16634.

Rufpreis:
8 000 HUF
Vaszary János (1867-1939) gyűjteményes kiállítása. Szerk.: Veszprémi Nóra. Bp.,2007., Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói papírkötés.
16635.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
11
16636.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Bárdos András-Rényi Ádám: A Fantomtól a Mamma Mia!-ig. A Madách Színház titkai. Bp., 2014, XXI. Század Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben. Rényi Ádám által dedikált példány és Bencze Ilona (1947- ) színművész és Galla Miklós (1959- ) humorista, zenész aláírásaival.
16637.

Rufpreis:
5 000 HUF
Bagyinszki Zoltán: 100 magyar kastély. Debrecen,(2001),TKK. Magyar, német és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
16638.

Rufpreis:
2 400 HUF
16639.

Rufpreis:
5 000 HUF
16640.

Rufpreis:
5 000 HUF
16641.

Rufpreis:
6 000 HUF
A szerkesztő- vagy mértani rajz illusztrált normál-tanmenete I-VIII. évfolyam. + Das Ideale Familien-Haus. Pläne von Prof. der Kunstgewerbeschule Karl Weichinger dipl. Architekt. Pótolt papírkötéssel, viseltes állapotban.
16642.

Rufpreis:
2 000 HUF
16643.

Rufpreis:
3 000 HUF
1936 Szőnyi István Festőművész gyűjteményes kiállítása. 1936. feb. 2-25. Kállai Ernő bevezetőjével. Fränkel Galéria. Bp.,1936,Athenaeum, 14+2 p. Fekete-fehér képekkel. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
16644.

Rufpreis:
900 HUF
2,43
2,65

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF