Ifj. Tildy Zoltán: Kisbalaton. Vertse Albert bevezetőjével. Ifj. Tildy Zoltán fotóival. Bp.,1953,Művelt Nép, 92+3 p.
Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 4000 példányban.