Kállai Ernő: Cézanne és a XX. század konstruktív művészete. Bp., 1944, Anonymus. 146 p. Egészoldalas képekkel illusztrált. Kiadói papírborítóban, kissé sérült gerinccel, a könyvtest egyben van, de elvált a borítótól.