Mátyás a kortársak között. Írások. Levelek. A bevezetőt írta: Elekes Lajos. A szövegeket vál.: H. Balázs Éva. Aurora V. Bp.,1957, Bibliotheca. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
A válogató történész, H. Balázs Éva (1915-2006) dedikációjával.