1912 Caetani Leone Herceg: Az iszlám szerepe a civilizáció fejlődésében. Bevezette és olasz eredetiből fordította: Dr. Osztern Salamon Pál. Különlenyomat a Huszadik Század októberi számából. Bp.,1912, Márkus Samu, 31 p. Szakadozott, sérült papírkötésben.