Tétel

Rufpreis:

4 400 HUF
11,89 EUR, 12,94 USD

Beschreibung:

[Christoph von Schmid (1768-1854)]: Smid Kristóf' ifjúságot érdeklő irományai IV. kötet. Egy gyűjtemény a' legoktatóbb és legkellemetesebb történetekből és előbeszéllésekből. 1. Segítség a szükségben. 2. Itha Toggenburgi grófné viszontagságai. Magyar nyelvre szabadon átültette Csontos István (1787-1831.) Bp.,1844, Emich Gusztáv, 210 p. Második kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos lapokkal, a címlapon kis lyukkal. Csak IV. kötet. Az első kiadása, 1828-1829-ben jelent meg Kassán, Werfer Károlynál, majd ezt követte 1844-ben a második kiadása Emich Gusztávnál. Ritka, ifjúsági könyv. Drescher Pál: Régi magyar gyermekkönyvek c. műve az 1711-1860 között megjelent gyermekkönyvek bibliográfiájában több helyen említi Schmid Kristófot, de ezt a kiadást nem említi.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : tánczos_gábor