https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 301

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Jean-Jacques Chifflet: Lilium francicum, veritate historica, botanica, et heraldica illustratum. Auctore Ioanne Iacobo Chifletio, equite, regio archiatrorum comite, & serenissimi principis d. Ioannis Austriaci medico cubiculi primario. Antwerpen, 1658, Ex Officina Plantiniana Balthasaris Moreti. Későbbi félvászonkötésben.
17202.

Jean-Jacques Chifflet: Lilium francicum, veritate historica, botanica, et heraldica illustratum. Auctore Ioanne Iacobo Chifletio, equite, regio archiatrorum comite, & serenissimi principis d. Ioannis Austriaci medico cubiculi primario. Antwerpen, 1658, Ex Officina Plantiniana Balthasaris Moreti. Későbbi félvászonkötésben.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
EUR
,
88,24
USD
Zahl der Gebote:
2
Táncsics Mihály: Táncsics Mihály művei 12. és 10. kötet. (Egybekötve.)   12. kötet: Hunnia függetlensége. Harmadik kiadás. Nyilatkozat Széchényi István gróf Két garas című tervére. Második kiadás.   10. kötet: I. rész: Királylista és republikánus. II. rész: A forradalomról. III. rész: A koczka fordul. Első kiadás.   Bp.,1873-1885, Kocsis Sándor ny.-Központi Táncsics-Bizottság (,Müller K.-ny.), 235+10+112+6+34+4+19 p. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, az elülső kötéstábla belsején kis sérülés, az elülső szennylap kijár, a 12. kötet két címlapja fénymásolattal pótoltak, néhol kissé foltos lapokkal, ex libris-szel, intézményi bélyegzővel.   A Hunnia függetlensége c. munkának az első két kiadását betiltották és elkobozták.
17203.

Táncsics Mihály: Táncsics Mihály művei 12. és 10. kötet. (Egybekötve.) 12. kötet: Hunnia függetlensége. Harmadik kiadás. Nyilatkozat Széchényi István gróf "Két garas" című tervére. Második kiadás. 10. kötet: I. rész: Királylista és republikánus. II. rész: A forradalomról. III. rész: A koczka fordul. Első kiadás. Bp.,1873-1885, Kocsis Sándor ny.-Központi Táncsics-Bizottság (,Müller K.-ny.), 235+10+112+6+34+4+19 p. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, az elülső kötéstábla belsején kis sérülés, az elülső szennylap kijár, a 12. kötet két címlapja fénymásolattal pótoltak, néhol kissé foltos lapokkal, ex libris-szel, intézményi bélyegzővel. A Hunnia függetlensége c. munkának az első két kiadását betiltották és elkobozták.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
EUR
,
58,82
USD
Zahl der Gebote:
0
Táncsics Mihály: Hit, papok, pápák. I. kötet. Táncsics Mihály Művei 8. kötet. Bp.,1873, Buschmann Ferenc, 255+1 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, névbejegyzéssel, az elülső kötéstábla belsején ceruzás jegyzettel, belül jó állapotban. Első kiadás! A második kötet nem jelent meg. Unicus!
17204.

Táncsics Mihály: Hit, papok, pápák. I. kötet. Táncsics Mihály Művei 8. kötet. Bp.,1873, Buschmann Ferenc, 255+1 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, névbejegyzéssel, az elülső kötéstábla belsején ceruzás jegyzettel, belül jó állapotban. Első kiadás! A második kötet nem jelent meg. Unicus!

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
EUR
,
58,82
USD
Zahl der Gebote:
0
Ditrói Mór: Komédiások. Ditrói Mór emlékiratai. Bp., é.n., (Közlekedési Nyomda (Pless és Schillinger-ny.),174+2 p.+20 t.(Fekete-fehér fotók. Kiadói papírkötésben, gyűrődéssel, apró szakadásokkal a borítón. A szerző, Ditrói Mór (1851-1945) színész, rendező, a Vígszínház alapító igazgatója által özvegy Gyöngyi Izsóné részére (Gyöngyi Izsó (1860-1923) színész, színigazgató) dedikált, dátumozva (1930. XI.)
17205.

Ditrói Mór: Komédiások. Ditrói Mór emlékiratai. Bp., é.n., (Közlekedési Nyomda (Pless és Schillinger-ny.),174+2 p.+20 t.(Fekete-fehér fotók. Kiadói papírkötésben, gyűrődéssel, apró szakadásokkal a borítón. A szerző, Ditrói Mór (1851-1945) színész, rendező, a Vígszínház alapító igazgatója által özvegy Gyöngyi Izsóné részére (Gyöngyi Izsó (1860-1923) színész, színigazgató) dedikált, dátumozva (1930. XI.)

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
EUR
,
32,35
USD
Zahl der Gebote:
0
Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével, rézfénymetszetben. Bp., 1888, Athenaeum, 231 p.+19 t. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötésben, aranyozott lapélekkel, kopott, kissé foltos borítóval, javított gerinccel, egy hiányzó táblával (2.), egy tábla kijár (4.) és rajta szakadás, néhány kissé foltos lappal.
17206.

Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével, rézfénymetszetben. Bp., 1888, Athenaeum, 231 p.+19 t. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötésben, aranyozott lapélekkel, kopott, kissé foltos borítóval, javított gerinccel, egy hiányzó táblával (2.), egy tábla kijár (4.) és rajta szakadás, néhány kissé foltos lappal.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
EUR
,
35,29
USD
Zahl der Gebote:
1
Mikszáth Kálmán: Jó palócok. (Tizenöt apró történet.) Bp.,[1890],Légrády, 4 sztl. lev., 96 p., 15 t. (chromolitográfiák.) Negyedik kiadás. Bihari Sándor, Karlovszky Bertalan, Margittay Tihamér, Neogrády Antal, Roskovics Ignác, Vágó Pál illusztrációival. Kiadói festett, aranyozott egészvászon díszkötésben, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, a kötésen kis sérüléssel, az elülső szennylap és előzéklap kijár, az utolsó illusztráció kijár, a szélén szakadással.
17207.

Mikszáth Kálmán: Jó palócok. (Tizenöt apró történet.) Bp.,[1890],Légrády, 4 sztl. lev., 96 p., 15 t. (chromolitográfiák.) Negyedik kiadás. Bihari Sándor, Karlovszky Bertalan, Margittay Tihamér, Neogrády Antal, Roskovics Ignác, Vágó Pál illusztrációival. Kiadói festett, aranyozott egészvászon díszkötésben, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, a kötésen kis sérüléssel, az elülső szennylap és előzéklap kijár, az utolsó illusztráció kijár, a szélén szakadással.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Zahl der Gebote:
0
A magyar irodalom története I-II. kötet. Képes díszmunka két kötetben. Szerk.: Beöthy Zsolt, Badics Ferenc. I. kötet: A legrégibb időktől Kisfaludy Károly felléptéig. II. köt.: Kisfaludy Károly felléptétől a kiegyezésig. Bp., 1906-1907, Athenaeum. Harmadik javított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopott borítóval és gerinccel, a I. kötet gerincén kis folttal.
17208.

A magyar irodalom története I-II. kötet. Képes díszmunka két kötetben. Szerk.: Beöthy Zsolt, Badics Ferenc. I. kötet: A legrégibb időktől Kisfaludy Károly felléptéig. II. köt.: Kisfaludy Károly felléptétől a kiegyezésig. Bp., 1906-1907, Athenaeum. Harmadik javított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopott borítóval és gerinccel, a I. kötet gerincén kis folttal.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Zahl der Gebote:
0
Liszt. A Musica c. francia folyóirat 1911. októberi számának hasonmás kiadása Liszt Ferenc születésének 175 és halálának 100. évfordulója alkalmából. Senlis-Bp., 1986, Cziffra Alapítvány. Több nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.   Cziffra György (1921-1994) zongorista aláírásával.
17209.

Liszt. A Musica c. francia folyóirat 1911. októberi számának hasonmás kiadása Liszt Ferenc születésének 175 és halálának 100. évfordulója alkalmából. Senlis-Bp., 1986, Cziffra Alapítvány. Több nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói szakadt papír védőborítóban. Cziffra György (1921-1994) zongorista aláírásával.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Zahl der Gebote:
1
Monumenta literarum. A világirodalom kisebb remekművei legkiválóbb műfordítóink új fordításaiban. Szerk.: Király György. 1. sorozat. Bp., 1982, Magvető. Az 1921-1922. évi kiadás (Gyoma, Kner) hasonmás kiadása. Papírkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
17210.

Monumenta literarum. A világirodalom kisebb remekművei legkiválóbb műfordítóink új fordításaiban. Szerk.: Király György. 1. sorozat. Bp., 1982, Magvető. Az 1921-1922. évi kiadás (Gyoma, Kner) hasonmás kiadása. Papírkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 200 HUF
8,65
EUR
,
9,41
USD
Zahl der Gebote:
0
Kosztolányi Dezső összegyűjtött munkái I-XII. kötet: Esti Kornél. Édes Anna. Néro, a véres költő. Aranysárkány. A rossz orvos. Pacsirta. Tengerszem. Bölcsőtől a koporsóig.  Próza. Összegyűjtött költeményei I-II. kötet. Idegen költők anthológiája I-II. kötet.   Bp., 1936-1937, Révai. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
17211.

Kosztolányi Dezső összegyűjtött munkái I-XII. kötet: Esti Kornél. Édes Anna. Néro, a véres költő. Aranysárkány. A rossz orvos. Pacsirta. Tengerszem. Bölcsőtől a koporsóig. Próza. Összegyűjtött költeményei I-II. kötet. Idegen költők anthológiája I-II. kötet. Bp., 1936-1937, Révai. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
EUR
,
58,82
USD
Zahl der Gebote:
0
Vörösmarty Mihály összes költeményei. I-VI. kötet. Sajtó alá rendezte: Gyulai Pál. Teljes! Bp.,[1893], Méhner Vilmos,(Rudnyánszky A.-ny.), 1 t.+ LXXXV+ 392+515+535+503+461+502+2 p. Kiadói aranyozott gerincű, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötésben, márványozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
17212.

Vörösmarty Mihály összes költeményei. I-VI. kötet. Sajtó alá rendezte: Gyulai Pál. Teljes! Bp.,[1893], Méhner Vilmos,(Rudnyánszky A.-ny.), 1 t.+ LXXXV+ 392+515+535+503+461+502+2 p. Kiadói aranyozott gerincű, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötésben, márványozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal, jó állapotban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
EUR
,
47,06
USD
Zahl der Gebote:
0
Tompa Mihály összes költeményei I-IV. kötet. Teljes! A költő életrajzát írta Szász Károly. Sajtó alá rendezték: Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Bp.,[1870],Méhner Vilmos,(Rudnyánszky A.-ny.), 1 t.+355+415+420+382 p. Kiadói aranyozott gerincű, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötésben, márványozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal, a címkép kijár, a IV. kötet lapszélein folttal, jó állapotban.
17213.

Tompa Mihály összes költeményei I-IV. kötet. Teljes! A költő életrajzát írta Szász Károly. Sajtó alá rendezték: Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Bp.,[1870],Méhner Vilmos,(Rudnyánszky A.-ny.), 1 t.+355+415+420+382 p. Kiadói aranyozott gerincű, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötésben, márványozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal, a címkép kijár, a IV. kötet lapszélein folttal, jó állapotban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
9 000 HUF
24,32
EUR
,
26,47
USD
Zahl der Gebote:
0

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Unsere Kontakte

Öffnungszeiten

  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Unsere Seiten

© 2011-2024 Darabanth Briefmarkenhandel und Numiskatik GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Direktübertragung

Aktuell ausgerufenes Los
Katalognummer:
Hier können Sie folgen, welches Los im Raum ausgerufen wird. Sie können lizitieren auf der Seite des Loses.
Los im Warenkorb

Gesamtsumme

Weiter einkaufen
  Zur Kasse