17483.
348. Gelaufene Fernauktion
Bücher: Andere kuriositäten
5 000 HUF
Gaál Mózes: Siralmas Erdély. Történeti elbeaszélések a régi időkből. Kiss Lajos rajzaival. Hazafias Könyvtár. V. kötet. Pozsony-Bp.,(1895), Stampfel Károly, (Pozsony, Eder István-ny.), 151 p.+15 t. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, egy kijáró illusztrációval, néhány foltos lappal. A szerző, Gaál Mózes (1894-1929) dedikációjával. "Szeretve tisztelt komájának és barátjának. Pozsony, 1895 XII/21. Mózsi. "