Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 288

17488.

Rufpreis:
6 000 HUF
Krassó György: Maradj velünk. A kötetet összeállította és a jegyzeteket írta: Hafner Miklós, Zsille Zoltán. Bp.,[1992], MagánZárka,(Vác, (Váci)Nyomda), 388+2+49+3 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17489.

Rufpreis:
6 000 HUF
17490.

Rufpreis:
5 000 HUF
Ignotus: Olvasás közben. (Uj folyam) Wien, 1922, Verlag Julius Fischer. Kiadói, gerincén megerősített papír kötésben.
17491.

Rufpreis:
2 400 HUF
Berczeli A. Károly: A lángész. (Mítosz.) Berczeli A. Károly drámai sorozata III. kötet. Szeged, 1933, Prometheus, (Délmagyarországi Hírlap- és Nyomdavállalat Rt.-ny.), 125 p. Első kiadás. A borító N(emessányi) Kontuly Béla (1904-1983) festő munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, jó állapotban.
17492.

Rufpreis:
2 000 HUF
Losonczi Phőnix. Történeti és szépirodalmi emlékkönyv. I. könyv. Az 1849-diki háborúban földúlt és elpusztított Losoncz város fölsegélésére. Kiadja és szerk.: Vahot Imre. Benne számos ismert író, közte Tompa Mihály, Vahot Imre, Vahot Sándor, Arany János, Vörösmarty Mihály, Jókai Mór, Vasári Pál, Eötvös József, Garay János,Gyulai Pál, Petőfi Sándor és mások írásaival. Pest, 1851,(Eisenfels és Emich-ny.), 4+239+3 p. Kiadói illusztrált kartonált papírkötésben, aranyozott lapélekkel, kopott, foltos, borítóval, hiányzó sérült gerinccel, a kötéstáblák elváltak, kissé foltos lapokkal, rossz állapotban. Koronás D.L. monogramos pecséttel.
17493.

Losonczi Phőnix. Történeti és szépirodalmi emlékkönyv. I. könyv. Az 1849-diki háborúban földúlt és elpusztított Losoncz város fölsegélésére. Kiadja és szerk.: Vahot Imre. Benne számos ismert író, közte Tompa Mihály, Vahot Imre, Vahot Sándor, Arany János, Vörösmarty Mihály, Jókai Mór, Vasári Pál, Eötvös József, Garay János,Gyulai Pál, Petőfi Sándor és mások írásaival. Pest, 1851,(Eisenfels és Emich-ny.), 4+239+3 p. Kiadói illusztrált kartonált papírkötésben, aranyozott lapélekkel, kopott, foltos, borítóval, hiányzó sérült gerinccel, a kötéstáblák elváltak, kissé foltos lapokkal, rossz állapotban. "Koronás D.L. monogramos pecséttel."

Rufpreis:
1 000 HUF
Jósika Miklós: Az utolsó Bátori. I-II. egybe kötve. Pest, 1868. Heckenast. Korabeli félvászon kötésben.
17494.

Rufpreis:
4 000 HUF
Gubcsi Lajos 3 műve, ebből 2 mű a szerző által dedikált:  Magyar parasztság a Kárpát-Medencében. A szerző által dedikált.; Üzenet a végekről. 1. Felvidék.; Az élet túlsó oldala. A szerző által dedikált.; Bp., 2002-2004, GL-4 Kft. Kiadói műbőr-kötés, fém plakettel, kiadói kartontokban, jó állapotban.
17495.

Rufpreis:
5 000 HUF
Kuczka Péter: Az élet szép. DEDIKÁLT! Bp., 1950, Révai. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
17496.

Rufpreis:
3 000 HUF
Parti Nagy Lajos: Ibusár Mauzolóeum. Színművek. Pécs,1996,Jelenkor. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány. A szerző által dedikált.
17497.

Rufpreis:
2 000 HUF
Lanátor Pogány Ferenc: Szabadon. Elbeszélések. Bp.,1928, Vajda János Társaság,(Phőbus-nyomda), 170+1 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a borító részben elvált a könyvtesttől, a gerincen kis szakadással, a kötése sérült. A szerző által dedikált.
17498.

Rufpreis:
2 000 HUF
Tremkó György: Temető-kultura. Írta és a vázlatokat részben a helyszínen rajzolta: - -. Bp.,1941,Szerzői,(Kovács és Szegedi-ny.), 63+13 p.+4+15 t. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
17499.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF