Bücher: Judaica

Zahl der Lose: 26

Ephraim Kishon: Kein Applaus für Podmanitzki. Satirisches.München-Wien, 1973, Langen-Müller. Német nyelven. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt, ragasztott papírborítóban.  A szerző, Ephraim Kishon (1924-2005) magyar születésű, izraeli író, humorista által dedikált.
17125.

Rufpreis:
6 000 HUF
Schück Mór emlékkönyv.. Kiad.: Karcagi Izraelita Hitközség ifjúsága. Karcag, 1941, Kertész József Könyvnyomdája. Kertész József nyomdász dedikációjával Goldmann Lipót kisújszállási hitközségi alelnök részére. Sérült papírkötésben, egyébként jó állapotban.
17126.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,92
20,59
17127.

Rufpreis:
3 000 HUF
The Diaspora Haggadah. Magyar átírással ellátott Pészách Hágádá. Slomo Katz rajzaival. Tel-Aviv,é.n,Yaniv Pealim-Tsurot Chen. Kiadói papírkötés.   Ez a különkiadás ajándék a magyar zsidóság részére a Joint fennállásának 75. évfordulója alkalmából.
17128.

Rufpreis:
5 000 HUF
17129.

Rufpreis:
1 200 HUF
Gergely Anna: A székesfehérvári és fejér megyei zsidóság tragédiája. (1938-1944.) Raj Tamás előszavával. Bp.,2003,Vince. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban. A szerző, Gergely Anna és Jávor Mátyás, a Székesfehérvári Zsidó Hitközség elnöke által a Debreceni Zsidó Hitközségnek dedikált, pecséttel, dátumozva.
17130.

Rufpreis:
6 000 HUF
17131.

Rufpreis:
1 200 HUF
Szabolcsi Lajos: Vigasztaló. Bp., 1940, szerzői. Tűzött papírkötésben, jó állapotban.
17132.

Rufpreis:
1 000 HUF
A Tóra. Mózes II. könyve. Iskolai használatra. Fordította: Dr. Bernstein Béla. Bp., 1922, Schlesinger József. Magyar és héber nyelven. Kiadói félvászon-kötés, foltos borítóval, laza fűzéssel. 1932-es ajándékozási sorokkal.
17133.

Rufpreis:
1 000 HUF
Izrael könyörgései. Szerk.: Deutsch Henrik. Bp., 1892, Löwy M. E. fia. Magyar és héber nyelven. Részben hiányos kartonált papírkötésben.
17134.

Rufpreis:
2 000 HUF
Tardy Lajos: Izsák zsidó orvos a perzsiai uralkodó és Corvin Mátyás összekötője a Törökellenes világliga megszervezésében. Különlenyomat a Magyar-Zsidó Oklevéltár XII. kötetéből. Bp., 1969, Egyetemi Nyomda, 20 p. Kiadói papírkötés, a borító hátoldalán tollas jegyzettel.
17135.

Rufpreis:
1 000 HUF
Kirekesztők. Antiszemita írások 1881-1992. Válogatta és a bevezető tanulmányt írta Karsai László. +Befogadók. Írások az antiszemitizmus ellen 1882-1993. Válogatta és a bevezető tanulmányt írta Karsai László. Bp., 1992-1993, Aura Kiadó. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
17136.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF