Bücher: Militaria

Zahl der Lose: 42

Győri Lajos: A császári és királyi haditengerészet békében és háborúban. Debrecen, 1935. Nagy Károly és Társai. 325 l. 4 sztl. lev. Nagyon gazdag szövegközti képanyaggal. 235 mm. Horthy Miklós előszavával. Korabeli, laza egészvászon kötésben.
16600.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
A tízéves Vitézi Rend 1921-1931 Szerk. Szécsy Imre, Oszlányi Kornél, Oszlányi József, Farkass Jenő Kiadja az Országos Vitézi Szék szerkesztőbizottsága. Budapest, 1931. Wodianer F. 470p. Szövegközti képekkel. Kiadói egészvászon kötésben. Apró kopások a sarkoknál, de jó állapotban.
16601.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Csabai István: Fakeresztek mentén - népek országútján. Élmények, tanulmányok az 1914-18. évi világháborúból. Bp., 1935, (K. M. Egyetemi ny.). 1t. (a szerző fényképe), 434p., 8t. (fényképek). A borítót Gaal Ferenc festőművész, a 39. gyalogezred hadnagya rajzolta. Kiadói, illusztrált félvászon kötésben.
16602.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Móricz Pál: A magyar királyi honvéd 1868-1918. Bp.,(1928),Athenaeum, 211+1 p. Gazdag szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben. Kissé laza kötés
16603.

Rufpreis:
6 000 HUF
Magyar hősök. 1914-1916. Szerk.: Tábori Kornél. Bp.,é.n, Pesti Napló, (Jókai Nyomda Rt.), 192 p. +4 (színes táblák)+ 2 (két kihajtható tábla, az egyik térkép) t. Rengeteg fekete-fehér fotóval. Javított gerincű illusztrált félvászon-kötésben
16604.

Magyar hősök. 1914-1916. Szerk.: Tábori Kornél. Bp.,é.n, Pesti Napló, ("Jókai" Nyomda Rt.), 192 p. +4 (színes táblák)+ 2 (két kihajtható tábla, az egyik térkép) t. Rengeteg fekete-fehér fotóval. Javított gerincű illusztrált félvászon-kötésben

Rufpreis:
6 000 HUF
16605.

Rufpreis:
6 000 HUF
Závodi Szilvia(szerk.): 100 éves a Hadtörténeti Intézet és Múzeum 1918-2018. Bp., 2018, Hadtörténeti Intézet és Múzeum. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
16606.

Rufpreis:
4 000 HUF
Guderian, Heinz: Riadó! Páncélosok! Bp., 1999, Kossuth. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
16607.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35
Hajrá honvéd - Erdélyért! Erdélyi vonatkozású dalok gyűjteménye a magyar katonaszellem szolgálatára. Bp., 1940, Vitézi Rend Zrínyi Csoportja. 64 p. KIadói papírkötésben, foltos.   Magduskának 1940. szept. 8-án a Naszódi bevonulás napján. M. Kir. Fővezérség.
16608.

Hajrá honvéd - Erdélyért! Erdélyi vonatkozású dalok gyűjteménye a magyar katonaszellem szolgálatára. Bp., 1940, Vitézi Rend Zrínyi Csoportja. 64 p. KIadói papírkötésben, foltos. 'Magduskának 1940. szept. 8-án a Naszódi bevonulás napján. M. Kir. Fővezérség."

Rufpreis:
1 000 HUF
Dr. Mészáros János: Seregek ura. Katolikus honvédek ima-, énekes- és oktató-könyve. Bp., 1942, Római Kat. Tábori Püspökség. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötés, kopottas borítóval.
16609.

Rufpreis:
1 000 HUF
A katonai tereptan zsebkönyve. Sajtó alá rendezték: dr. Rédey István, Horváth Andor, Róbert Ottó. Bp.,1957, Honvédelmi Minisztérium, 173 p. Kiadói papírkötésben, kissé sérült gerincű, kissé sérült kötéssel.
16610.

Rufpreis:
2 000 HUF
16611.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF