Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 297

Egyetemes Regénytár. Mikszáth Almanach az 1912. évre. Szerk.: Herczeg Ferenc. Bp., 1912, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált zöld egészvászon, Gottermayer-féle kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval.
17493.

Rufpreis:
2 000 HUF
Egyetemes Regénytár. Mikszáth Almanach az 1914. évre. Szerk.: Herczeg Ferenc. Bp., 1914, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált zöld egészvászon, Gottermayer-féle kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval.
17494.

Rufpreis:
2 000 HUF
Egyetemes Regénytár. Mikszáth Almanach az 1915. évre. Szerk.: Herczeg Ferenc. Bp., 1915, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált zöld egészvászon, Gottermayer-féle kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval.
17495.

Rufpreis:
2 000 HUF
Tőkei Ferenc: Műfajelmélet Kínában a III-VI. században (Liu Hie elmélete a költői műfajokról). Bp., 1967, Akadémiai, megjelent 500 példányban. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
17496.

Rufpreis:
3 000 HUF
Hankiss János: Liszt Ferenc az író. Bp., 1941, Rózsavölgyi és Társa. Kiadói egészvászon kötés, sérült papírborítóval, egyébként jó állapotban + A szerző eredeti aláírása egy mellékelt papírdarabon.
17497.

Rufpreis:
2 400 HUF
Szendrey Mihály: Ötven év a színészetből. Arad, 1932, Lovrov&Co. Kiadói kopottas egészvászon-kötés. Ruzicskay György (1896-1993): Ex Libris Dr. Szabó Sándor, klisé, papír,10x8 cm.   A szerző, Szendrey Mihály (1866-1956) színész, színigazgató által dedikált.
17498.

Rufpreis:
1 000 HUF
Fehér Klára: Sem kővel, sem naranccsal. Útijegyzetek a Német Demokratikus Köztársaságról. Bp.,1951, Művelt Nép. Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált.
17499.

Rufpreis:
1 000 HUF
Tóth Krisztina: Porhó. Új és válogatott versek. Bp.,2006,Magvető. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által dedikált.
17500.

Rufpreis:
3 000 HUF
Dragan Velikic: Orosz ablak. Omnibuszregény. Bp.,2009, Geopen. Kiadói papírkötés, jó állapotban.  A szerző által dedikált.
17501.

Rufpreis:
3 000 HUF
Lakatos László: Tavaszi játék. Magyar regényírók. Bp.,[1922],Kultura. Kiadói papírkötés, szakadozott borítószélekkel, gerinccel, a külső boríték sérült, hiányos. A szerző, Lakatos László (1882-1944) író, újságíró, műfordító által dedikált. A második világháború kitörése után Franciaországba emigrált zsidó származása miatt, ahol később a Gestapo üldözése miatt öngyilkos lett.
17502.

Rufpreis:
1 400 HUF
Schmittelyné Feer Eliz: Tükör. Bp.,1938, Klein S.-ny. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel. A szerző által dedikált.
17503.

Rufpreis:
1 000 HUF
Péchy-Horváth Rezső: Sevillai nász. Bp.,1943, Erdélyi Szemle, 143 p. Kiadói javított papírkötésben.  A szerző, Péchy-Horváth Rezső (1890-1969) által dedikált.
17504.

Péchy-Horváth Rezső: Sevillai nász. Bp.,1943, "Erdélyi Szemle", 143 p. Kiadói javított papírkötésben. A szerző, Péchy-Horváth Rezső (1890-1969) által dedikált.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF