Horváth János: A magyar irodalmi műveltség kezdetei Szent Istvántól Mohácsig. A Magyar Szemle Könyvei IV. kötet. Bp.,1944, Magyar Szemle Társaság. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.