Tétel

Rufpreis:

100 000 HUF

17

Beschreibung:

Ney Béla, pilisi: A magyar Országház. Steindl Imre alkotása. A magyar királyi kormány megbízásából Steinbausz László, Bayer Béla, Lázár Imre, és Santhó István közreműködésével írta és szerkesztette pilisi Ney Béla. Das ungarische Parlamentshaus von Emerich Steindl Le palais du Parlement hongrois oeuvre d'Eméric Steindl. Bp., [1904], Divald Károly,(Stephaneum Nyomda Rt.-ny.), 4 p.+1 t.(díszcímlap)+4 p.+46+2+62 t. (műmellékletek, ebből 10 kétlapos, 8 színes.) Szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. A fénynyomatok, kromotípiák, fotolitografiák, autotipklisék, és a fényképfelvételek Divald Károly műintézetében készültek. A szöveget és az autotipiai kliséket a Stephaneum Nyomda Rt. nyomta. Szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. Három nyelvű, magyar, német, és francia nyelvű, a Parlament átadására készült, igen ritka, monumentális díszkiadás. Kiadói gazdagon díszített aranyozott, festett, dombornyomású félbőr-díszkötésben, a borítón kopásnyomokkal, és kisebb foltokkal, a borító sarkai, és a gerinc alja erősen kopott, kissé sérült, egy lapon szakadás, 60x45 cm.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : vörös_iván