Szerb Antal: Gondolatok a könyvtárban. Sajtó alá rendezte és a bevezető tanulmányt írta: Kardos László. Bp.,1946, Révai. Kiadói félvászon-kötés, a sarkain kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.