Szász Károly A világirodalom nagy époszai II. kötet. Bp.,1882, MTA. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. "Péter Károly református teológus, Nagyenyed, 1890. IV. 10" tulajdonosi bejegyzéssel.