Petzval Ottó: Felsőbb mennyiségtan. I. kötet.
I.: Külzeléki hánylat, alkalmazásával együtt. Pest, 1867. MTA - Emich Gusztáv. IX + 381 + [2] p.; Egyetlen kiadás, korabeli félvászon kötésben, sérült gerinccel. A Külzeléki hánylat a differenciálszámítást jelenti.