https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 166

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Szokoly Viktor: A zsarnokok titkai I-IV. Krisztus születésétől a legújabb korig. Pest, 1871, Pfeifer Ferdinánd, (Hornyánszky Viktor-ny.), 172+190+2+249+261 p. Kiadói papírkötés, a II. kötet hátsó borítója foltos, az I. és a III. kötet elülső borítóján ceruzás firka, egyébként jó állapotban. Első kiadás.   Szokoly Viktor (1835-1913) birtokos, író, hírlapíró, szerkesztő (pl.: Bolond Miksa...stb.) műve.
15312.

Szokoly Viktor: A zsarnokok titkai I-IV. Krisztus születésétől a legújabb korig. Pest, 1871, Pfeifer Ferdinánd, (Hornyánszky Viktor-ny.), 172+190+2+249+261 p. Kiadói papírkötés, a II. kötet hátsó borítója foltos, az I. és a III. kötet elülső borítóján ceruzás firka, egyébként jó állapotban. Első kiadás. Szokoly Viktor (1835-1913) birtokos, író, hírlapíró, szerkesztő (pl.: Bolond Miksa...stb.) műve.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
EUR
,
35,29
USD
Zahl der Gebote:
0
Francesco Nitti három műve:  Európa hanyatlása. Az újjáépítés útjai. Bp.,1923, Pallas Irodalmi és Nyomdai kötés, 1 t.+227 p. Első kiadás.   Nincs béke Európában. Bp.,1923, Pallas Irodalmi és Nyomdai kötés, 1 t.+215 p. Második, javított és bővített kiadás.  A béke. Bp.,[1925], Pallas Irodalmi és Nyomdai kötés, 1 t.+162+2 p. Első kiadás.   Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, szép állapotban.
15313.

Francesco Nitti három műve: Európa hanyatlása. Az újjáépítés útjai. Bp.,1923, Pallas Irodalmi és Nyomdai kötés, 1 t.+227 p. Első kiadás. Nincs béke Európában. Bp.,1923, Pallas Irodalmi és Nyomdai kötés, 1 t.+215 p. Második, javított és bővített kiadás. A béke. Bp.,[1925], Pallas Irodalmi és Nyomdai kötés, 1 t.+162+2 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, szép állapotban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
EUR
,
47,06
USD
Zahl der Gebote:
0
Eutropius, (Flavius): Római történetek rövid tartalma. A tanúlok és történetek olvasását kedvellőkért hasznos tárgyakkal bővítve. Magyarúl kiadta Irmesi Homonnai Imre. Buda, 1832, Landerer Anna, XXIV+205+11 p. Aranyozott félbőr-kötésben, kopott borítóval, kopott, sérült gerinccel, a hátsó szennylap és a kötéstábla belseje foltos, volt könyvtári példány.   Eutropius római történetíró. Megírta az egész római történetet Róma alapításától Julianus Apostata haláláig. Rövidsége, használható volta miatt az iskolákban szerte olvasták.
15314.

Eutropius, (Flavius): Római történetek' rövid tartalma. A tanúlok és történetek' olvasását kedvellőkért hasznos tárgyakkal bővítve. Magyarúl kiadta Irmesi Homonnai Imre. Buda, 1832, Landerer Anna, XXIV+205+11 p. Aranyozott félbőr-kötésben, kopott borítóval, kopott, sérült gerinccel, a hátsó szennylap és a kötéstábla belseje foltos, volt könyvtári példány. Eutropius római történetíró. Megírta az egész római történetet Róma alapításától Julianus Apostata haláláig. Rövidsége, használható volta miatt az iskolákban szerte olvasták.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
EUR
,
35,29
USD
Zahl der Gebote:
0
[Horváth Mihály: Gróf Nádasdy Tamás élete, némi tekintettel korára.] Buda, 1838. A M. Kir. Egyetem betüivel, 148 p. Átkötött modern papírkötés, a címlap és azt követő lap, valamint az utolsó oldal (sajtóhibák jegyzéke) hiányzik, egy lap kijár (51/52), néhány lapon folttal.
15315.

[Horváth Mihály: Gróf Nádasdy Tamás élete, némi tekintettel korára.] Buda, 1838. A M. Kir. Egyetem betüivel, 148 p. Átkötött modern papírkötés, a címlap és azt követő lap, valamint az utolsó oldal (sajtóhibák jegyzéke) hiányzik, egy lap kijár (51/52), néhány lapon folttal.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
EUR
,
29,41
USD
Zahl der Gebote:
0
Dr. Légrády Ottó: Giustizia allUngheria! Gli Spaventevoli Errori del Trattato del Trianon (Igazságot Magyarországnak!) Bp., é. n., Pesti Hírlap. Olasz nyelven, aranyozott egészvászon kötéseben, jó állapotban. / In Italian, linen binding, in good condition
15316.

Dr. Légrády Ottó: Giustizia all'Ungheria! Gli Spaventevoli Errori del Trattato del Trianon (Igazságot Magyarországnak!) Bp., é. n., Pesti Hírlap. Olasz nyelven, aranyozott egészvászon kötéseben, jó állapotban. / In Italian, linen binding, in good condition

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
EUR
,
29,41
USD
Zahl der Gebote:
0
Andrić Sándor: A Montenegroi fejedelemség története a legrégibb időtől fogva az 1852-es évig. Szerb okmányok, segédművek, és népénekek után kidolgozta --, fordította Kunos Gyula. Nagybecskerek, 1890. Pleitz Fer. Pál. XII + 153 + [3] p. Aranyozott gerincű félvászon kötésben. Jó állapotban
15317.

Andrić Sándor: A Montenegroi fejedelemség története a legrégibb időtől fogva az 1852-es évig. Szerb okmányok, segédművek, és népénekek után kidolgozta --, fordította Kunos Gyula. Nagybecskerek, 1890. Pleitz Fer. Pál. XII + 153 + [3] p. Aranyozott gerincű félvászon kötésben. Jó állapotban

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
EUR
,
35,29
USD
Zahl der Gebote:
0
Dr. Zádori Ev. János: A római katakombák. Pest, 1868, Emich Gusztáv, 185+3 p.+9 fametszetű t. (1 kihajtható.) Aranyozott gerincű egészvászon-kötés, foltos címlappal, rajta névbejegyzéssel.
15318.

Dr. Zádori Ev. János: A római katakombák. Pest, 1868, Emich Gusztáv, 185+3 p.+9 fametszetű t. (1 kihajtható.) Aranyozott gerincű egészvászon-kötés, foltos címlappal, rajta névbejegyzéssel.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Zahl der Gebote:
0
Bartucz Lajos: Fajkérdés, fajkutatás. Bp., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 58 fekete-fehér ábrával és 43 fotóval illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben
15319.

Bartucz Lajos: Fajkérdés, fajkutatás. Bp., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 58 fekete-fehér ábrával és 43 fotóval illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
6 500 HUF
17,57
EUR
,
19,12
USD
Zahl der Gebote:
0
Hentaller Lajos: Kossuth és kora. Kossuth Lajos rézmetszetű arcképével. Bp., 1894, Athenaeum,1 t.(címkép, heliogravűr)+VIII+350+2 p. Kossuth Lajos rézmetszetű képével. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel, kissé kopott aranyozással, kissé foltos címképpel, jó állapotban. Egyetlen kiadás.
15320.

Hentaller Lajos: Kossuth és kora. Kossuth Lajos rézmetszetű arcképével. Bp., 1894, Athenaeum,1 t.(címkép, heliogravűr)+VIII+350+2 p. Kossuth Lajos rézmetszetű képével. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel, kissé kopott aranyozással, kissé foltos címképpel, jó állapotban. Egyetlen kiadás.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
4 600 HUF
12,43
EUR
,
13,53
USD
Zahl der Gebote:
0
Salamon Ferenc: Magyarország a török hódítás korában. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, 2+XVI+431+7 p. Első kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, gerinccel, a szennylap részben-, a címlap kijár, foltos lapokkal, korabeli névbejegyzéssel.
15321.

Salamon Ferenc: Magyarország a török hódítás korában. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, 2+XVI+431+7 p. Első kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, gerinccel, a szennylap részben-, a címlap kijár, foltos lapokkal, korabeli névbejegyzéssel.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
6 000 HUF
16,22
EUR
,
17,65
USD
Zahl der Gebote:
0
Hatvani Mihály: Rajzok a magyar történelemből. Pest, 1859, Lauffer és Stolp,4+588 p. Kiadói egészvászon-kötés, aranyozott gerinccel, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, magánkönyvtári bélyegzővel.
15322.

Hatvani Mihály: Rajzok a magyar történelemből. Pest, 1859, Lauffer és Stolp,4+588 p. Kiadói egészvászon-kötés, aranyozott gerinccel, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, magánkönyvtári bélyegzővel.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Zahl der Gebote:
0
II. Rákóczy Ferenc fejedelem emlékiratai a magyar háborúról, 1703-tól végéig. (1711.) Közli Thaly Kálmán. Bp.,(1872), Ráth Mór, VIII+9-335+1 p. Ötödik, javított, történelmi jegyzetekkel kísért, Rákóczy végrendeletével és a bujdosók sírfelirataival bővített kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az elülső szennylap és két lap (VII/VIII., 9-10.) kijár.
15323.

II. Rákóczy Ferenc fejedelem emlékiratai a magyar háborúról, 1703-tól végéig. (1711.) Közli Thaly Kálmán. Bp.,(1872), Ráth Mór, VIII+9-335+1 p. Ötödik, javított, történelmi jegyzetekkel kísért, Rákóczy végrendeletével és a bujdosók sírfelirataival bővített kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az elülső szennylap és két lap (VII/VIII., 9-10.) kijár.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
EUR
,
14,12
USD
Zahl der Gebote:
0

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Unsere Kontakte

Öffnungszeiten

  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Unsere Seiten

© 2011-2024 Darabanth Briefmarkenhandel und Numiskatik GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Direktübertragung

Los im Warenkorb

Gesamtsumme

Weiter einkaufen
  Zur Kasse