Tétel

Rufpreis:

3 000 HUF
8,11 EUR, 8,82 USD

Beschreibung:

Hermann Rauschning: Hitler bizalmasa voltam. Laczkó Géza fordítása. A borítólap Hámori György munkája. (Bp.,1945,)Körmendy Kiadó, (Hungária Rt.-ny.), 372 p. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védborítóban, a papírborító hiányos, sérült. Hermann Rauschning (1887-1982) könyvének eredetije 1939-ben jelent meg Párizsban. Szerzője korábban Danzig Szabad Város szenátusának elnöke volt, és Hitler legbelső köréhez tartozott. A diktátor nyíltan beszélt előtte terveiről, azok gyökereiről és a megvalósításuk után tervezett világrendről. Rauschning, miután szakított a nácizmussal, ezzel a könyvvel próbálta meg felhívni a figyelmet a Führer szándékaira, de elkésett: a német csapatok akkor már Lengyelországban meneteltek. A mű 1940-ben jelent meg Svájcban. Első magyar nyelvű kiadás.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : tánczos_gábor